Dňa 22. októbra 2015 sa žiaci našej školy zúčastnili okresného kola Súťaže zručnosti v Novom Meste nad Váhom.
V kategórii informatika získala vynikajúce 1. miesto Diana Kubaláková z 9. D
Stredná priemyselná škola, Bzinská 11, Nové Mesto nad Váhom vo štvrtok 22.10.2015 usporiadala Súťaž zručnosti pre žiakov ZŠ v okrese Nové Mesto nad Váhom. Súťaž organizovala v spolupráci s Komisiou školstva, mládeže a telesnej kultúry pri Mestskom zastupiteľstve v Novom Meste nad Váhom s podporou generálneho sponzora EMERSON a.s., firmou S servis, Modrovka a v rámci rozvojového projektu Propagácia odborného vzdelávania a prípravy v nedostatkových odboroch vzdelávania na rok 2015.
Súťaž prebiehala v kategóriách elektrotechnika – elektromechanik, strojárstvo a informatika.
Oblasť elektrotechniky bola zameraná na čítanie výkresov, značiek, osádzanie a spájkovanie súčiastok, oblasť strojárstva na čítanie technických výkresov, meranie, orysovanie, rezanie, pilovanie a informatiky na prácu v MS Office a Internete.
Súťaž otváral spolu s vedením školy a sponzormi podpredseda TSK a primátor Mesta Nové Mesto nad Váhom Ing, Jozef Trstenský. Hodnotné ceny od sponzorov víťazom jednotlivých kategórií pomohla odovzdať predsedníčka KŠMaTK Mgr. Jana Šteklerová. Prostredníctvom projektu „Propagácia...“, ktorý vypracovala SPŠ sa najlepší účastníci súťaže spolu so svojimi vyučujúcimi zúčastnia exkurzie do interaktívneho vzdelávacieho centra Atlantis v Leviciach.
V súťaži sa popasoval rekordný počet žiakov, až 79 z 15 základných škôl okresu. Nás, organizátorov a zároveň aj predstaviteľov odborného vzdelávania veľmi teší, že za obdobie päťnástich rokov trvania súťaže sme tento rok zaznamenali najväčší počet súťažiacich. Medzi zúčastnenými školami boli všetky ZŠ z Nového Mesta nad Váhom, škola z Čachtíc, z Podolia, Hornej Stredy, Starej Turej, Kočoviec, Lúky, Beckova, Bošáce, Novej Bošáce, Bziniec pod Javorinou a Moravského Lieskového.
Žiaci prácami veľmi pekne prezentovali svoje vedomosti a hlavne zručnosti z technických disciplín. Dokázali, že v našich základných školách je veľké množstvo technicky zdatných detí, ktoré v budúcnosti môžu nastúpiť na pracovné pozície svojich starých rodičov a rodičov v priemyselnom odvetví nielen nášho okresu či kraja, ale aj celého Slovenska.